Të paktën 10 të plagosur në një sulm vetëvrasës në Pakistan

Një shpërthim vetëvrasës ndodhi pranë automjetit të forcave të sigurisë në Peshawar të Pakistanit, tha policia.

Sipas raporteve fillestare, të paktën 10 persona, përfshirë shtatë burra të sigurisë, u plagosën në shpërthim.

Forcat e sigurisë kanë rrethuar zonën.

Kryeinspektori i Policisë (PS) Cantt Waqas Rafiq konfirmoi shpërthimin vetëvrasës duke thënë se shpërthimi ndodhi pranë automjetit të Korpusit Kufitar (FC).

Objektivi i terroristëve ishin zyrtarë të forcave të sigurisë, shtoi policia.

Burimet e shpëtimit thanë se të plagosurit nga shpërthimi u transferuan në Spitalin Ushtarak.

Aktivitetet terroriste në Pakistan janë rritur me 79% gjatë gjysmës së parë të vitit 2023, tregoi një raport statistikor i publikuar nga Instituti i pavarur i Pakistanit për Studimet e Konfliktit dhe Sigurisë (PICSS).

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts