Të punosh 84 vjet në të njëjtën kompani

[embedded content][embedded content]

18:26 23/04/2022

I moshuari brazilian, në librin e Guinness

Një burrë rreth të 100 qindat nga qyteti jugor i Brazilit, Brusque, ka hyrë në librin e rekordeve botërore Guinness për punën më të gjatë në të njëjtën kompani, plot 84 vjet.

Pavarësisht arritjes së tij të jashtëzakonshme, këshillat e Walter Orthmann për ata që kërkojnë një jetë të gjatë dhe të plotë profesionale janë çuditërisht rutinë, bëni atë që ju pëlqen dhe qëndroni larg ushqimeve të padëshiruara.

Walter Orthmann: Unë fillova të punoj me vullnet dhe shpirt luftarak. Gjithashtu duhet të fillosh të punosh për diçka që të pëlqen të bësh. Nuk mund të bësh asnjë punë për të thënë se po punon. Kështu ndodhi me mua. Kam filluar të punoj këtu dhe më pëlqeu, punova nga pika në pikë derisa arrita në pozicionin ku jam sot.

Për të mbajtur veten në formë ai ndjek një rutinë strikte dhe kujdeset shumë për shëndetin e tij.

Walter Orthmann: Unë e bëj këtë për më shumë se 60 vjet. Unë kujdesem për veten që nga ajo kohë. Kujdesem për dietën time, shmang kripën dhe sheqerin. Unë shmang Coca-in dhe pijet e gazuara të tjera, konsumoj vetëm gjëra që janë të mira. Kjo me të vërtetë e ndihmon trupin tuaj të jetë i fortë përgjithmonë.

Sipas mediave lokale, Orthmann filloi të punonte në një kompani që quhet RenauxView, e cila prodhon pëlhura. Menjëherë pas kësaj, ai kaloi në administratë, duke u bërë përfundimisht një menaxher shitjesh.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *