Të rinjtë në Francë shërbejnë si “shkallë” për të shpëtuar familjen nga zjarri, filmohet i gjithë momenti (VIDEO)

Një grup të rinjsh francez, janë duke u konsideruar si heronj në zonën e tyre, pasi shpëtuan një familje nga zjarri që i kishte përfshirë banesën.

Në pamjet e publikuara nga BBC, shfaqen disa të rinj në qytetin e Nantes, duke e vendosur veten në formën e një shkalle, për të shpëtuar familjen.

Fillimisht ata shtruan dyshekë në hapësirën me bar, në anë të banesës, në mënyrë që foshnja 6-muajshe e çiftit që jetonte në atë apartament, të mos dëmtohej gjatë hedhjes.

Më pas, ata ndihmuan në shpëtimin e dy personave të tjerë që ndodheshin në apartament.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.