Të rrethuar nga tanket ruse, Ukraina drejt gjendjes së jashtëzakonshme, deputetja jep lajmin nga brenda Kuvendit: Po përgatitemi për…

Kuvendi i Ukrainës është mbledhur sot për të shqyrtuar nëse do të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në rajonet kufitare të vendit, të cilat janë rrethuar tashmë nga trupat ruse, tanket e automjetet e blinduara.

Nga brenda Kuvendit, deputetja ukrainase, Lesia Vasylenko, ka bërë një mesazh të fortë në “Twitter”, teksa thekson se “Po, Ukraina po urdhëron shtetasit e saj të largohen nga Rusia. Po, ne po përgatitemi për një gjendje të jashtëzakonshme, të paktën në disa rajone të Ukrainës.

“Ligji ushtarak mund të jetë një opsion, nëse… çfarëdo që duhet për të mbajtur Ukrainën në këmbë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.