Të shtëna armësh në Gjermani, dy të vrarë. Policia: Autori ndodhet brenda një qyteti me mbi 20 mijë persona, po punojmë për ta kapur

Dy persona janë vrarë nga të shtënat që janë regjistruar në pjesën perëndimore të Gjermanisë.

Mediat lokale shkruajnë, se sulmuesi është në arrati. Zyrtarë policorë, bëjnë të ditur se i dyshuari, po fshihet në qytetin Espelkam, qytet në të cilën jetojnë mbi 20.000 persona.

Policia ka nisur menjëherë hetimet, duke ushtruar kontrolle pranë vendit të ngjarjes, shkruajnë mediat e huaja.

Gazeta gjermane “Blid”, thotë se rasti bëhet fjalë për situatën e ashtuquajtur “Amok”, ku një person në mënyrë të pakontrolluar vret njerëz përreth vetes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *