Të shtëna me armë e gaz lotsjellës, Blinken i ashpër me Kurtin: Dënojmë veprimet e qeverisë së Kosovës, po përshkallëzojnë tensionet në Veri!

Pas tensioneve të raportuara në veri të Kosovës, ka reaguar edhe sekretari i SHBA, Antony Blinken. Në reagimin e tij shprehet se “dënon fuqishëm veprimet e Qeverisës së Kosovës” që sipas tij po përshkallëzojnë tensionet dhe po shtojnë jostabilitetin. “Dënojmë fuqishëm veprimet e Qeverisë së Kosovës që po përshkallëzojnë tensionet në veri dhe po shtojnë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts