Të shtëna me armë gjatë një proteste në Bejrut, ka të vdekur

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur në një protestë në Bejrut.

Mediat e huaja shkruajnë se dhe persona të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave.

Nuk është ende e qartë se kush ka hapur zjarr dhe pse.

Qytetarët ishin mbledhur për hetimin e shpërthimit të portit, pak më shumë se një vit më parë, që shkaktoi qindra të plagosur e viktima.

Kujtojmë se më parë, një gjykatë hodhi poshtë një ankesë ligjore të paraqitur nga dy prej pesë politikanëve të cilët gjykatësi Bitar ka kërkuar t’i marrë në pyetje nën dyshimin e neglizhencës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *