Të shtëna me armë në Jerusalem, disa të plagosur, dyshime për sulm terrorist

te shtena me arme ne jerusalem disa te plagosur dyshime per sulm terrorist
te shtena me arme ne jerusalem disa te plagosur dyshime per sulm terrorist

Të paktën shtatë persona kanë mbetur të plagosur pasi persona të armatosur hapën zjarr në Jerusalem.

Sulmuesit qëlluan drejt një autobusi dhe hapën zjarr në një park makinash pranë Murit historik Perëndimor në orën 01:24 me orën lokale, thanë zyrtarët e emergjencës.

Policia ka nisur kërkimet për arrestimin e autorëve, të cilët u larguan pas sulmeve.

Një zëdhënës i policisë tha për mediat lokale se incidenti po trajtohet si një sulm i dyshuar terrorist.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts