Të shtëna me armë në Kaliforni, 4 viktima

[embedded content][embedded content]

10:38 24/08/2023

6 të tjerë janë plagosur, dyshohet se krimi ka ndodhur për shkak të problemeve të autorit me gruan e tij

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë në një dyqan bicikletash në Kaliforni të SHBA, ndërsa 6 të tjerë janë plagosur.

2 nga të plagosurit të cilët po marrin trajtim mjekësor ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Në mesin e viktimave është edhe autori, një ish-oficer policie në pension. Ai u qëllua disa minuta pas krimit nga policia amerikane.

Ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar krimin e rëndë, por mediat amerikane shkruajnë se ngjarja mund të jetë agravuar si pasojë e problemeve familjare mes ish-oficerit të policisë dhe gruas së tij.

Autoritet amerikane ende nuk kanë zbuluar identitetin e autorit dhe pritet që detajet e ngjarjes të zbardhen pas hetimeve.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts