Të shtëna me armë në kufirin greko-turk, autoritetet ngrenë shqetësimin

Dy incidente me armë kanë krijuar panik në kufirin greko-turk, në Evros.

Mediet greke raportojnë se janë regjistruar disa të shtëna me armë në kufi, nga ushtarët turq.

Incidenti është raportuar nga rojet kufitare greke e gjermane, që patrullonin në zonën e mbrojtur nga Frontex, ndërsa kreu i organizatës, Fabrice Letzeri, ka informuar Komisionin, përmes një letre, për ngjarjet e fundit në kufirin greko-turk.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.