Të shtëna me armë në një shkollë në Rusi, 13 viktima

te shtena me arme ne nje shkolle ne rusi 13 viktima
te shtena me arme ne nje shkolle ne rusi 13 viktima

10:51 26/09/2022

13 viktima si pasojë e të shtënave

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në një shkollë në Rusinë Qendrore.

BBC News raporton se 13 persona kanë ndërruar jetë dhe të tjerë janë plagosur.

Në mesin e të viktimave është një roje sigurie dhe nxënës. Nxënësit dhe stafi po evakuohen nga ndërtesa.

Autori mësohet se ka qëlluar veten në katin e katërt të ndërtesës. Mësohet se autori i dyshuar ishte i veshur me një bluzë më simbole naziste. Motivi i ngjarjes është ende i paqartë.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts