Të shtëna me armë në një Universitet të Rusisë, pamjet dramatike kur nxënësit hidhen nga dritaret, 8 të vdekur dhe 6 plagosur

Një person ende i paidentifikuar ka hapur zjarr pranë një godine të Universitetit të Perm, në Rusi, duke shkaktuar deri tani 8 të vdekur dhe 6 të plagosur’.

Lajmin e raportojnë mediat lokale, duke saktësuar që ‘shumë studentë janë mbyllur në auditorë për tu fshehu, ndërsa disa të tjerë janë larguar nga dritaret’. Pasi ka ecur për shumë kohë me armë në kampus, agresori është ndaluar.

Policia ndodhet në vendngjarje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *