Të shtëna me armë në provincën jugore të Sri Lankës, 5 persona kanë mbetur të vrarë

te shtena me arme ne provincen jugore te sri lankes 5 persona kane mbetur te vrare

Pesë persona u vranë pas të shtënave me armë zjarri në Beliatta në provincën jugore të Sri Lankës, tha policia.

Zëdhënësi i policisë Nihal Thalduwa tha se incidenti ndodhi pranë shkëmbimit Beliatta në autostradën jugore. Katër persona u vranë në vend, ndërsa një tjetër vdiq në spital.

Të shtënat ndodhën rreth orës 7:45 të mëngjesit me orën lokale (0215 GMT) kur një grup i paidentifikuar, duke udhëtuar me një automjet, hapi zjarr ndaj një grupi tjetër në një xhip, tha ai.

Policia dyshon se të shtënat janë kryer nga anëtarë të bandave të organizuara kriminale. Sri Lanka ka nisur një operacion që nga 17 dhjetori për të frenuar trafikun e drogës dhe aktivitetet e organizuara kriminale, me mbi 40,000 të dyshuar të arrestuar që nga java e kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts