Të shtëna me armë në SHBA, 6 adoleshentë të plagosur

22:00 16/11/2021

Shkaqet ende te paqarta, besohet se sulmi ka lidhje me bandat e qytetit

Gjashtë adoleshentë janë plagosur pas disa të shtënave me armë pranë një shkolle në Kolorado, SHBA .

[embedded content][embedded content]

Adoleshentët e moshës 14 deri në 17 vjeç janë transportuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Shkaqet e incidentit mbetën ende  të paqarta,  por besohet se sulmi mund të jetë i lidhur me bandat e qytetit. Nisur nga dëshmitarët, të shtënat me armë kanë ardhur nga një makinë dhe dyshohet per disa persona.

Sipas Departamentit të Policisë, incidenti nuk ndodhi brenda shkollës, por vetëm në veri të Nome Park.

Policia fillimisht postoi në Twitter se shkolla e mesme  ishte ne mbyllje , por më vonë tha se ishte  në një perimetër të sigurt.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.