Të shtëna me armë pranë bazës ushtarake në SHBA, autoritetet në alarm, izolohet zona

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pranë një baze ushtarake në San Antonio të Teksasit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajmi u bë i ditur nga vetë faqja zyrtare e bazës së “Lackland”, e cila nuk dha detaje të tjera për ngjarjen.

Nga të dhënat paraprake nuk raportohen persona të lënduar, ndërkohë që e gjithë zona përreth ndërtesës ushtarake është izoluar totalisht.

Sipas mediave amerikane incidenti ndodhi shumë pranë dyerve të bazës dhe policia ka nisur kërkimet për gjetjen e personave përgjegjës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *