Të shtëna me armë zjarri në Sukth të Durrësit, vritet një person

te shtena me arme zjarri ne sukth te durresit vritet nje person
te shtena me arme zjarri ne sukth te durresit vritet nje person

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar mbrëmjen e sotme në Katund, Sukth të Durrësit tek shinat e trenit.  Raportohet se një person ka mbetur i vrarë.

Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin Fatjon Dervishi 38 vjeç, i cili u transportua menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur dy grupe të FNSH-së Tiranë.

Njoftimi i Policisë

Durrës/Informacion paraprak

Në Katund, Sukth, tek shinat e trenit, nga persona ende të paidentifikuar  është qëlluar me armë zjarri shtetasi F.D, 38 vjeç, i cili u transportua menjëherë në spital për ndihmë mjekësore, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit  kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur dy grupe të Fnsh-së Tiranë.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe në bashkëpunim me Prokurorin vijon veprimet për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts