“Të sigurojmë një jetë të mirë për kafshët”, njeriu që sfidon raketat ruse për t’u kujdesur për 600 qen dhe 100 mace

te sigurojme nje jete te mire per kafshet njeriu qe sfidon raketat ruse per tu kujdesur per 600 qen dhe 100 mace
te sigurojme nje jete te mire per kafshet njeriu qe sfidon raketat ruse per tu kujdesur per 600 qen dhe 100 mace

09:50 10/05/2022

Prestigjiozia Sky News ka vizituar një strehë kafshësh pranë Kievit. Kjo strehë qëndron e hapur pavarësisht se rreziku i goditjes nga raketat ruse është i lartë.

Menaxheri i strehës, i cili sfidon raketat ruse për t’u kujdesur për 600 qen dhe mace thotë se puna e tyre është të sigurojnë një jetë sa më të mirë për kafshët.

[embedded content][embedded content]

Menaxheri Hostomel Shelter: Ne nuk kemi mundësi që të llogarisim se sa raketa janë në qiell nga anë të ndryshme. Dhe ishin qindra në ditë. Puna jonë e çdo ditë është që të sigurojmë një jetë të mirë për kafshët tonë. Disa qen këtu kanë ngordhur si pasojë e bombardimeve./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts