Të veshur si marinsa meksikanë, publikohen pamjet, ja momenti kur bosi i madh i drogës arratiset nga burgu (VIDEO)

Ky është momenti kur një nga bosët më të madh të drogës në Meksikë, José Alfredo Hernández Campos, arratiset nga burgu.

Ngjarja ka ndodhur më 13 korrik në burgun e qytetit Reynosa, ndërsa pamjet janë publikuar së fundmi. Në video, shihet se si bosi, i njohur me pseudonimin “El Calamardo”, ndihmohej nga grupi i tij i veshur si policë për t’u larguar nga qelia. Ata kanë qenë të armatosur dhe nuk kanë hasur aspak rezistencë

Mësohet se 4 prej ushtarëve që shihen në video janë pjesëtarë të Marinës Meksikane, të cilët mendohet se kanë ndihmuar me uniforma dhe pajisje të gjithë pjesëtarët e tjerë të grupit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *