Teherani pranoi dërgimin e dronëve në Rusi, reagon Ukraina: Irani të pranojë ‘bashkëfajësinë’, pasojat më të mëdha se përfitimet!

teherani pranoi dergimin e droneve ne rusi reagon ukraina irani te pranoje bashkefajesine pasojat me te medha se perfitimet
teherani pranoi dergimin e droneve ne rusi reagon ukraina irani te pranoje bashkefajesine pasojat me te medha se perfitimet

Ukraina ka paralajmëruar Iranin ditën e sotme duke thënë se “pasojat e bashkëpunimit” me Moskën do të ishin “më të mëdha se përfitimi” i mbështetjes ruse, pasi Teherani pranoi për herë të parë dërgimin e dronëve në Rusi .

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Oleg Nikolenko, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” ka shkruajtur: “Teherani duhet të kuptojë se pasojat e bashkëpunimit në krimet e agresionit të Federatës Ruse kundër Ukrainës do të jenë shumë më të mëdha sesa përfitimi i mbështetjes së Rusisë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts