Temperatura deri në 47 gradë Celsius/ I nxehti përvëlues mbërrin edhe në Itali, ja rajonet që do të preken më shumë

Nga nesër mbrëma dhe për të gjithë fundjavën në Itali pritet një valë e re e nxehtësisë, me vapë rekord.

Sipas parashikimeve, temperatura mund të arrijë 47 gradë në rajonin më të madh të Napolit dhe 46 në Sicili dhe Pulia.

Sipas shtypit, këto kushte meteorologjike mund të jenë vërtet “historike”, me një valë nxehtësie më të fortë se në 2003.

Dhe në Italinë qendrore, në rajone të tilla si Umbria, Toskana dhe rajoni më i gjerë i Romës, nxehtësia do të ndjehet më shumë por pa arritur nivelin e jugut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com