Temperatura të ulëta dhe dëborë, ja gjendja e fushës ku do të luhet sfida Skënderbeu-Teuta
Ndeshja Skënderbeu-Teuta, e cila do të nisë në orën 13:45 do të luhet në një fushë tërësisht të mbuluar me dëborë.

SKENDERBEU 1

Në pamje duket fusha e cila është plot me dëborë duke parë se temperaturat në Korçë kanë qenë relativisht të ulëta.

Me këto kushte që ndodhet aktualisht fusha e stadiumit “Skënderbeu”, sfida do të luhet me top me ngjyrë të kuqe.

Takimi mes Skënderbeut dhe Teutës është i vlefshëm për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *