Temperaturat e larta/ Radhë të gjata në kufi, kosovarët mësyejnë në bregdetin shqiptar

Temperaturat mbi 37 gradë Celsius kanë bërë që shumë kosovarë t’i drejtohen plazheve të Shqipërisë. Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, në dalje të Kosovës, në pikën kufitare të Vërmicës janë krijuar kolona të gjata deri në 150 metra.

Kujtojmë se vetëm në fillim të muajit qershor në pikën kufitare të Vërmicës u regjistruan mbi 30 mijë pushues nga Kosova që iu drejtuan bregdetit shqiptar.
Edhe pse është vitit i dytë i pandemisë qytetarët nga Kosova shihen si shpëtim i turizmit në Shqipëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *