Tensione në kampin e muxhahedinëve në Manzë, humb ndjenjat një iraniane, rrëzohet në tokë

Situata në kampin e muxhahedinëve në Manzë ende mbetet e tensionuar.

Kontrollet e policisë së Shtetit në këtë kamp kanë sjellë kundërshtimin e anëtarëve të MEK, të cilët kanë protestuar dhe akuzuar policinë se i kanë sulmuar.

Ndërkohë një banore e kampit MEK është ndjerë keq dhe ka humbur ndjenjat. Ajo është rrëzuar në tokë, ndërsa qytetarë të tjera janë përpjekur të japin ndihmën e parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts