Tensione në veri të Kosovës, protestuesit kalojnë kordonin e KFOR-it në Leposaviq

Protestuesit serb janë mbledhur edhe sot para objektit të komunës së Leposaviqit për të kundërshtuar praninë e kryetarit, Lulzim Hetemi. Për të vizituar Hetemin kishte shkruar sot në mëngjes Ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. Por me të hyrë brenda Krasniqi, protestuesit e revoltuar kanë kaluar kordonin e vendosur të KFOR-it. Protestuesit tani […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts