Tensionet në kampin Ashraf, Vasili: Franca e lejon protestën e MEK, Shqipëria ‘garanton’ vetëm dhunën

tensionet ne kampin ashraf vasili franca e lejon protesten e mek shqiperia garanton vetem dhunen
tensionet ne kampin ashraf vasili franca e lejon protesten e mek shqiperia garanton vetem dhunen

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, në një reagim të bërë në Facebook, thotë se Franca ka lrejuar protestat e MEK, ndërsa në Shqipëri “garantohet vetëm dhuna”.

“Gjykata ne France lejon protesten e MEK dhe denon qeverine, ne Shqiperi  “garantohet” vetem dhuna!

Gjykata Administrative e Parisi anulloi ndalimin e demonstratës dhe vendosi për mbajtjen e demonstratës se organizuar nga Organizata e Muxhahedineve te Popullit te Iranit MEK. Gjykata argumentoi se ky anullim nga ana e qeverise “minon seriozisht dhe në mënyrë të dukshme e në mënyrë të paligjshme lirinë për të demonstruar”

Gjykata gjobiti edhe guvernatorin e Parisit, i cili kishte ndaluar demonstrimin, me 1500 euro për të paguar komitetin e demonstratave”, shprehet Vasili.

“Ndersa ne Shqiperi pas reformes se falimentuar ne drejtesi perfundimisht nuk ka gjykata se jane kapur nga rilindja. Gjykatat lejojne vetem paligjshmerine, dhunen dhe arrogancen e qeverise se Rames, qe u tregua qarte ne veprimet e turpshme ndaj Kampit te MEK ne Manze pa kohe me pare”, deklaron ai më tej.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts