Tensionet në Kosovë/ Paskal Milo: Serbia nuk ndërhyn dot ushtarakisht, bën presion. Ish-ambasadori: Operacion special për të aneksuar Veriun

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur në lidhje me tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë, teksa deklaroi se nuk është hera e parë që Beogradi dërgon ose shton forcat në kufirin me Kosovën. Sipas tij Serbia e ndërmerr këtë veprim në rastet kur do […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts