Tensionet në Kuvend dhe Komisonin e Medias, grupi i PS kërkon masa ndëshkimore për Bardhin dhe Nokën

tensionet ne kuvend dhe komisonin e medias grupi i ps kerkon masa ndeshkimore per bardhin dhe noken
tensionet ne kuvend dhe komisonin e medias grupi i ps kerkon masa ndeshkimore per bardhin dhe noken

Grupi Partisë Socialiste i ka paraqitur një kërkesë zyrtare Sekretariatit të Etikës për të vendosur masa ndëshkimore për deputetët demokratë Gazment Bardhi dhe Flamur Noka.

Kërkesa e socialistëve ka ardhur pas tensioneve të krijuara në seancën e datës 15 janar në sallën e Parlamentit ku opozita vijoi aksionin e saj duke anuluar edhe fjalimin e Presidentit të Republikës, por edhe për situatën e krijuar sot në Komisionin e Medias.

Noka dhe Bardhi u përpoqën të hiqnin mikrofonin e deputetes Flutura Açka ditën e sotme në komision, ndërsa kjo e fundit ka refuzuar dhe mes tyre ka pasur replika të shumta.

Po ashtu Bardhi dhe Noka ishin dy nga protagonistët e seancës së fundit pasi kreu i grupit parlamentar pati replika të shumta me Kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts