Tensionet në Lindjen e Mesme, Presidenti i Iranit kërcënon Izraelin: Nuk do të mbetet asgjë nga regjimi sionist nëse…

tensionet ne lindjen e mesme presidenti i iranit kercenon izraelin nuk do te mbetet asgje nga regjimi sionist nese
tensionet ne lindjen e mesme presidenti i iranit kercenon izraelin nuk do te mbetet asgje nga regjimi sionist nese

Një sulm izraelit në territorin iranian mund të ndryshojë rrënjësisht dinamikën e marrëdhënieve mes vendeve në rajon dhe të rezultojë që të mos mbetet asgjë nga “regjimi sionist”, citohet të ketë thënë presidenti iranian Ebrahim Raisi të martën nga agjencia e lajmeve IRNA.

Raisi filloi një vizitë treditore në Pakistan të hënën dhe është zotuar të rrisë tregtinë midis vendeve fqinje në 10 miliardë dollarë në vit.

Të premten, shpërthime u dëgjuan mbi qytetin iranian të Isfahanit në atë që burimet thanë se ishte një sulm izraelit , por Teherani e hodhi poshtë incidentin dhe tha se nuk kishte plane për hakmarrje.

Irani lëshoi ​​një breshëri raketash dhe dronësh në Izrael më 13 prill në atë që tha se ishte hakmarrje për sulmin e dyshuar vdekjeprurës të Izraelit në kompleksin e konsullatës së tij në Damask më 1 prill, por pothuajse të gjithë u rrëzuan.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts