Tensionet në Veri/ “Çështja do diskutohet mes vendeve të BE”, Peter Stano: Gati një takim mes Kurtit e Vuçiçit. Sapo të konfirmohet…

Zëdhënësi i Komisionit Evropian, Petar Stano, ka thënë sot se hapi më i rëndësishëm që duhet marrë për momentin, është qetësimi i situatës në Kosovë. Në një konferencë për shtyp në Bruksel, Stano tha se Lajçak dhe Escobar do t’i përcjellin mesazhe Serbisë dhe Kosovës për domosdoshmërinë e qetësimit të situatës, në mënyrë që më […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts