Tensionet në veri, komandanti i KFOR-it bën deklaratën e fortë: Në Kosovë shmangëm një masakër, shpëtuam 15 policë

Komandanti i KFOR-it, gjeneral-majori Angelo Ristuccia bëri një deklaratë të fortë, ndërsa pohoi se në veri të Kosovës kishin parandaluar një masakër dhe kishte shpëtuar 15 policë kosovarë. Në një intervistë për agjencinë italiane të lajmeve “AGI” Angelo Ristuccia tha se ngjarja në fjalë ishte parandaluar më 29 maj. Ai ka aluduar për protestat e […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts