Tensionet në Veri/ Kongresmeni Torres i zhgënjyer nga kritikat e Blinken: Kosova një aleat i palëkundur i SHBA-së

Kongresmeni amerikan, Richie Torres është shprehur i zhgënjyer ndaj Departamentit Amerikan të Shtetit për qëndrimet dhe kritikat që DASH ka mbajtur ndaj Kosovës, pas tensioneve në veri. Ai tha se Kosova është një aleat i palëkundur i SHBA-së, dhe se ishte ndër vendet e para që pranoi refugjatët afganë. “Kosova është një aleat i palëkundur […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts