Tensionet në veri/ Macron, Scholz dhe Meloni letër Kurtit, ja çfarë i kërkuan liderët e BE-së kryeministrit të Kosovës

Një letër nga presidenti francez Emmanuel Macron, kancelar gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka arritur në zyrën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Lajmi është raportuar nga mediat e Kosovës, të cilat njoftojnë se sipas burimeve, në letër i kërkohet edhe njëherë kryeministrit Kurti de-përshkallëzim të tensioneve në veri. Letra është e ngjashme […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts