Tensionet në Veri/ Ministri Sveçla: Unë dhe qeveria e Kosovës nuk jemi kundër popullit serb, por kundër projekteve shoviniste të Beogradit

Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovës, Xhelal Sveçla ka deklaruar se ai dhe Qeveria e Kosovës nuk janë kundër popullit serb, por se janë kundër projekteve shoviniste të Serbisë. Në një intervistë të dhënë më herët për mediat, ku ka folur për situatën e tensionuar në Veri, ai ka thënë se ‘kriminelët’ nuk kanë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts