Tensionet në veri, Osmani thërret në takim komandantin e KFOR, ja për çfarë u bisedua

tensionet ne veri osmani therret ne takim komandantin e kfor ja per cfare u bisedua
Screenshot 14 4

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Zyra e Presidentes ka njoftuar për zhvillimin e takimit dhe ka zbuluar detajin e vetëm që është biseduar në lidhje me situatën e sigurisë.

Kujtojmë se qytetarët në pjesën veriore të Kosovës kanë nisur të përballen me mungesa barnash, furnizimesh të përditshme e parash në bankomate.

Në këtë pjesë të Kosovës, të banuar me shumicë serbe, grupe qytetarësh kanë bllokuar rrugët kryesore që në 10 dhjetor, për të kundërshtuar arrestimin e një ish-polici serb nga Policia e Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts