Tensionet në Veri, Raportuesi për Ballkanin Perëndimor në Bundestag për DW: Kurti dhe Vuçiç të ulen në bisedime, të shtensionohet situata

Raportuesi për Ballkanin Perëndimor në Komisionin e Jashtëm të Bundestagut Boris Mijatovic, thotë për DW se Kurti dhe Vuçiç duhet të ulen në tryezën e bisedimeve për shtensionimin e situatës. Deutsche Welle: Z. Mijatovic,Situata mes Serbisë dhe Kosovës po përshkallëzohet. Si duhet të arrijnë palët në një zgjidhje? Boris Mijatovic: Nuk ka zgjidhje të lehtë, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts