Tensionet në Veri, reagon Presidenca e Kosovës: Strukturat kriminale dhe ilegale të Serbisë kanë marrë urdhra për…

Presidenca e Kosovës ka reaguar pas tensioneve në veri të vendit. Blerim Vela, Shef i Stafit të Presidentes Vjosa Osmani, e ka bërë përgjegjëse Serbinë për tensionimin e situatës në komunat veriore, përmes strukturave ilegale. Në komunat veriore janë lëshuar sirena, ndërsa qytetarët janë mbledhur para objekteve të komunave, për të penguar hyrjen e kryetarëve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts