Tensionet në Veri/ Senatorët amerikanë letër Biden, kërkojnë masa të ashpra ndaj Kosovës dhe Serbisë nëse nuk zgjidhet kriza

8 senatorë i drejtohen Bidenit, kërkojnë masa të ashpra ndaj Kosovës dhe Serbisë nëse nuk tërhiqen nga eskalimi në veri Tetë senatorë amerikanë i kanë drejtuar një letër Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ku shprehen të shqetësuar për tensionet në rritje në veri të Kosovës. Fillimisht senatorët Jeannee Shaheen, Christopher S. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts