Tensionet ne veri të Kosovës/ Ambasadori i SHBA-ve në Beograd: Prishtina do të vuajë pasojat që nuk dëgjoi këshillat e Uashingtonit

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill ka komentuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Hill tha se Kosova do të vuajë pasojat që nuk i dëgjoi këshillat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe se kjo do të ndikojë në marrëdhëniet me Uashingtonin. Ai gjithashtu shtoi se duhet të bëhet progres në normalizimin […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts