Tensionet në veri të Kosovës, ambasadorja e SHBA-së në NATO kërkon rinisjen e dialogut Prishtinë-Beograd: Të merren masa të menjëhershme

Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Julianne Smith kërkon rinisjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. “Prioriteti numër një është ndërmarrja e masave të menjëhershme nga të dyja palët për të shtensionuar situatën”, tha Smith. Më tej tha se aleatët e NATO-s po përcjellin “me interes të madh dhe me shumë shqetësim” zhvillimet në Kosovë. Smith […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts