Tensionet në Veri të Kosovës, Borell thirrje Beogradit dhe Prishtinës: Ndaloni konfliktet dhe dialogoni!

tensionet ne veri te kosoves borell thirrje beogradit dhe prishtines ndaloni konfliktet dhe dialogoni
tensionet ne veri te kosoves borell thirrje beogradit dhe prishtines ndaloni konfliktet dhe dialogoni

Bashkimi Europian i ka bërë sërish thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të de-përshkallëzojë tensionet, të ndalojë konfliktet dhe t’i kthehet dialogut me Kosovën.

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell ka bërë me dije se BE kërkon fuqimisht që dy vendet të gjejnë gjuhën e përbashkët.

“Për t’i dhënë fund përplasjeve dhe vendosjes së barrikadave, palët duhet t’i kthehen bisedimeve”, ka thënë ndër të tjera Borell.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts