Tensionet në Veri të Kosovës/ “Kërcënimi ndaj stabilitetit rajonal mban emrin e Vuçiç”, Klevis Balliu: Serbia, përfaqësuesja e interesave të Rusisë

Shefi i Organizimit në grupin Berishës, Klevis Balliu ka komentuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Nëpërmjet një posti më Facebook, Balliu ka quajtur liderin serb, Aleksandër Vuçiç si kërcënimin ndaj stabilitetit rajonal. Më tej shkruan se ‘Serbia, me politikat putiniste ka për qëllim të destabilozojë rajonin dhe të provokojë me akte të mirëfillta […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts