Tensionet në veri të Kosovës, Kurti: Serbia dëshiron paratë e BE-së, por jo vlerat e saj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar Serbinë se dëshiron vetëm paratë e Bashkimit Evropian, por jo vlerat e saj. “Beogradi dëshiron fondet e BE-së, pa vlerat e BE-së. Dëshiron para nga Brukseli pa reforma në Serbi. Pra, dëshiron mbështetje financiare dhe ekonomike, pa anëtarësim që sjell edhe obligime në përgjithësi”, tha Kurti. Më tej, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts