Tensionet në Veri të Kosovës, Lista Serbe thirrje për vetëpërmbajtje: Mos pengoni KFOR-in dhe EULEX-in të lëvizin

tensionet ne veri te kosoves lista serbe thirrje per vetepermbajtje mos pengoni kfor in dhe eulex in te levizin
tensionet ne veri te kosoves lista serbe thirrje per vetepermbajtje mos pengoni kfor in dhe eulex in te levizin

Lista Serbe u ka bërë thirrje qytetarëve serbë në veri të Kosovës për vetëpërmbajtje dhe ka kërkuar nga ta që të lejojnë KFOR-in dhe EULEX-in që të lëvizin në këtë pjesë të vendit.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që të lejojnë KFOR-in dhe EULEX-in të lëvizin sepse prania e tyre është në përputhje me marrëveshjet ndërkombëtare të miratuara më parë”, thuhet në njoftimin për media.

Por ata kanë kërkuar nga qytetarët që të parandalohet hyrja e Policisë së Kosovës atje./REL

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts