Tensionet në veri të Kosovës, pas Bërnjakut, mbyllet dhe pika kufitare në Jarinjë

Mbyllet pika kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, Jarinjë. Kështu është bërë e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar. Në mëngjesin e së dielës, është mbyllur fillimisht pika kufitare Bërnjak. Pika kufitare është mbyllur pas rritjes së tensioneve në veri të Kosovës, ku për pasojë nga sulmet në drejtim të policëve të Kosovës ka mbetur […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts