Tensionet në veri të Kosovës/ Provokime dhe kërcënime, të maskuar protestuesit serbë sulmojnë mediat

Situata në veri të Kosovës duket se është qetësuar, por mbetet sërish delikate. Gazetari Osman Stafa, raportoi live nga komuna e Leposaviçit për situatën në Kosovë. Mësohet se kryetari i komunës së Leposaviçit ka mbetur i bllokuar në zyrën e tij bashkë me punonjësit e tij, që prej orës 5:30 të mëngjesit. Protestuesit serbë të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts