Tensionet në veri të Kosovës, reagon Rusia: SHBA dhe BE janë përgjegjëse për përshkallëzimin e konflikteve

Pas përleshjeve të dhunshme mes policisë kosovare dhe protestuesve që kundërshtonin kryetarët e rinj shqiptarë të 4 komunave veriore, një reagim ka ardhur edhe nga Moska. Rusia bëri përgjegjës Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian për përshkallëzimin e tensioneve në veri të Kosovës dhe tha se po e shikonte situatën me shqetësim, sipas Reuters. “Ne […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts