Tensionet në veri/ “Vepruat kundër këshillës sonë”, DASH i ashpër me Kurtin: Ndërro kurs! Po minon përpjekjet për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë

Pas tensioneve të sotme në veri të Kosovës, ka reaguar ashpër edhe Departamenti Amerikan i Shtetit. Në faqen zyrtare thuhet se SHBA dënon ashpër veprimet e Qeverisë së Kosovës për të hyrë me forcë në ndërtesat komunale në veri të Kosovës, veprime që janë ndërmarrë kundër këshillave të SHBA dhe partnerëve evropianë. Në reagim thuhet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts