Tensionet Prishtinë-Beograd, Kurti flet për raportet me Serbinë në takimin me ish-kryeministrin grek në Kretë

Në kuadër të edicionit të 25-të të Simpoziumit Ndërkombëtar SYMI, që po mbahet në Greqi, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi një bashkëbisedim me ish-kryeministrin grek, njëherësh edhe ish-ministër i Punëve të Jashtme, ish-ministër i Arsimit, George Papandreou. Gjatë bashkëbisedimit me Papandreoun, Kurti foli për raportet me Serbinë, teksa bëri me dije se dhe Miroslav […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts