Tensionet Prishtinë-Beograd, SHBA kërkon hapa urgjent për qetësimin e situatës, DASH bën sërish thirrje: Lirim pa kushte të tre policëve të arrestuar

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) i ka bërë sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ndërmarrin hapa urgjent dhe konkret në qetësimin e situatës, si dhe t’i kthehen dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. DASH ka thënë se kjo përfshin lirimin pa kushte të tre policëve të Kosovës, të cilët u rrëmbyen nga forcat serbe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts