Tensionet Rusi-Ukrainë, Moska: Po na soset durimi!

15:06 14/01/2022

Bisedimet Rusi-Ukrainë duket se po ja sosin durimin Moskës pasi deri më tani përpjekjet për një zgjidhje diplomatike kanë rezultuar të pasukseshme .

Ministri i JashtĂ«m rus Sergei Lavrov tha se Rusia nuk Ă«shtĂ«  e gatshme tĂ« presĂ« pĂ«rgjithmonĂ« qĂ« Shtetet e Bashkuara dhe NATO t’i pĂ«rgjigjen kĂ«rkesave tĂ« saj tĂ« sigurisĂ«.

‘Po presim njĂ« pĂ«rgjigje me shkrim.PartnerĂ«t tanĂ« e kanĂ« kuptuar domosdoshmĂ«rinĂ« pĂ«r tĂ« reaguar shpejt, saktĂ« dhe nĂ« letĂ«r. Dhe ata e  dinĂ« se nuk mund tĂ« presim pĂ«rgjithmonĂ« por sigurisht, ka plane pĂ«r ta zvarritur  Ă§Ă«shtjen ”.

NĂ« konferencĂ«n e tij vjetore pĂ«r shtyp, kryediplomati rus tha se Moska dĂ«shiron tĂ« dĂ«gjojĂ« se cilat propozime funksionojnĂ«  dhe cilat jo  sĂ« bashku me arsyet. Ai theksoi  se çdo gjĂ« duhet tĂ« jetĂ« e shkruar nĂ« letĂ«r.

Pasi Moska të ketë marrë një përgjigje pikë për pikë ndaj propozimeve të saj nga Perëndimi, në fund Presidenti rus Vladimir Putin do të marrë një vendim.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.